روش رهایی از پنالتی گوگل (Penguin Penalty)

امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

وقتی وب سایتی قوانین گوگل را رعایت نمی کند دچار الگوریتم پنالتی گوگل می شود و یکی از حالت های زیر برایش بوجود می آید که می توان با روش های گفته شده از آن رهایی پیدا کرد.

 

روش رهایی از پنالتی پنگوئن گوگل ( Penguin Penalty )

  

الگوریتم پنگوئن مثل الگوریتم پاندا تقریبا هر ماه آپدیت نمی شود و این بازه زمانی به شش ماه یک بار و گاهی سالی یک بار میرسد، یکی از دلایل دیر آپدیت شدن آن این است که باید تمام وب سایت ها را بررسی کند.

برای رها شدن از پنالتی پنگوئن گوگل ( Penguin Penalty ) مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله اول : شناسایی لینک های مفید از لینک های غیر مرتبط

وارد پنل Google Webmaster شوید ( آموزش ساخت اکانت گوگل وبمستر ) و از منوی سمت چپ و قسمت Search Traffic، گزینه Link To Your Site را انتخاب کنید.

 

شناسایی لینک های مفید از لینک های غیر مرتبط

 

 

در پنل سمت راست روی گزینه more کلیک کنید تا همه لینک ها به شما نمایش داده شود.

 

رها شدن از پنالتی پنگوئن گوگل

 

 

 

بعد از اینکه همه لینک ها نمایش داده شدند با گزینه Download this table تمام لینک ها را در قالب یک فایل CSV دانلود کرده و تک تک لینک ها را بررسی کنید و در یک لیست، لینک های خوب و بد را از هم جدا کنید. ( لینک های بد لینک هایی هستند که هیچ ارتباطی با موضوع کاری شما ندارند و باعث پنالتی سایت شما شده اند.)

 

مرحله دوم : ار بین بردن لینک های بد

 تنها راهی که می شود از پنالتی پنگوئن خارج شد این است که لینک های بد خود را حذف کنید. برای این کار می توانید از ابزار خوب گوگل وبمستر استفاده کنید.

 با استفاده از ابزار Google Disavow Tool می توانید لینک های غیر مفید خود را از بین ببرید و به گوگل بگویید از لینک های نامناسب شما چشم پوشی کند و لینک های اسپم شما را نابود کند. 

برای این کار درحالی که به اکانت Google Webmaster خود لاگین کرده اید، سایت خود را انتخاب کنید و روی گزینه Disavow کلیک کنید

 

 

google-Disavow-links

 

و در پنجره باز شده فایل متنی خود را آپلود کنید.

 

disavow-links-window

 

 

برای این کار شما باید لینک های نامناسب خود را در یک فایل TXT وارد کنید و در این قسمت آپلود کنید ( هر لینک در یک خط جدا ). می توانید با وارد کردن علامت # در ایتدای خط توضیحاتی را به گوگل بدهید.

 

disavow-tool-txt

 

بعد از اینکه فایل خود را آپلود کردید باید چند هفته منتظر بمانید تا گوگل فایل شما را بررسی کند. نتیجه تغییرات را می توانید در آپدیت بعدی گوگل ببینید و در این مدت باید برای سایت خود بک لینک های مناسب ایجاد کنید و روی محتوای سایت خود و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی کار کنید.

 

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد