پیدا کردن لینک های شکسته سایت و رفع کردن آنها

امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

همه ما می دانیم که لینک های شکسته سایت در رتبه ما درگوگل تاثیر منفی دارند و باید آنها را درست کنیم، برای رفع لینک های شکسته دو روش وجود دارد

 

استفاده از افزونه Broken Link Checker برای سایت های وردپرسی

 

اگر سایت شما با وردپرس طراحی شده است، می توانید افزونه Broken Link Checker را دانلود و نصب کنید و توسط آن لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید. این افزونه تنظیمات خاصی به شما می دهد که می توانید به کمک آن از نمایش مطالبی که لینک شکسته دارند، به موتورهای جست و جو جلوگیری کنید.

 

 

استفاده از گوگل وبمستر ( Google Webmaster )

 

با استفاده از گوگل وبمستر می توانید سایت خود را فارغ از هر نوع کد نویسی و سیستم مدیریت محتوای آن بررسی کرده و خطاهای آن را رفع کنید.

برای پیدا کردن لینک های شکسته سایت خود، وارد اکانت گوگل وبمستر خود شوید و از منوی سمت چپ، بخش Crawl، گزینه Crawl Errors را انتخاب کنید.در بخش سمت راست به طور کلی دو نوع خطا را نمایش می دهد:

 Crawl-errors

 

بخش اول Site errors

خطاهای کلی سایت است که در اثر عدم دسترسی روبات های گوگل به کل محتوای سایت بوجود می آید

 

بخش دوم URL Errors 

که به خطاهای صفحات داخلی سایت مربوط می شود و نشان دهنده عدم دسترسی روبات های گوگل به یک آدرس خاص است، که منجر به تولید خطاهای 404 یا همان Not Found می شود. این بخش شامل چند نوع خطاست:

 

 • Server Error:

خطاهایی است که از سمت سرور بوجود آمده و برای رفع آنها باید با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید.

 

 • Access Denied:

این خطاها وقتی بوجود می آیند که شما مجوز بررسی یک صفجه را به خزنده های گوگل نداده اید و در بررسی آن دچار مشکل شده است، که معمولا به دلیل پیکربندی اشتباه فایل robot.txt بوجود می آید. برای رفع این خطاها باید فایل robot.txt خود را ویرایش کنید و اجازه دسترسی یه روبات های گوگل را فعال کنید.

 

 • Soft 404:

این خطا معمولا در اثر سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس بوجود می آید که نشان دهنده این است که صفجه خاص دارای محتوای بسیار کوتاهی است. برای رفع این مشکل روی محتوای مفید سایت خود کار کنید.

 

 • Not Found:

این خطا در اثر عدم دسترسی روبات های گوگل به یک آدرس مشخص است، که منجر به لینک های شکسته می شود.

در این قسمت می توانید لیستی از لینک های شکسته سایت خود را ببینید. بر روی هر لینک کلیک کنید طبق تصویر زیر چند بخش وجود دارد:

 

/error-detail




Not Found : در این قسمت نوع خطایی که روبات های گوگل با آن روبرو شده اند، نمایش داده می شود.این خطا یه معنی عدم دسترسی به آدرس خاص است.

URL : آدرس صفحه ای که روبات های گوگل در دسترسی به آن دچار مشکل هستند

Error Detail : جزئیات خطای مربوطه نمایش داده می شود مثل آخرین تاریخ دسترسی و …

In SiteMaps : به شما می گوید که آیا این آدرس در نقشه سایت شما وجود داشته یا نه

Linked From : لیست صفحاتی را نمایش می دهد که از سایت شما یا سایت های دیگر، به این آدرس لینک داده اند.

Mark As Fixed : به کمک این دکمه به گوگل اطلاع می دهید که مشکل این لینک حل شده و دیگر نباید در لیست خطاهای Crawl Errors قرار گیرد. ( اگر مشکل را رفع نکرده اید از این دکمه استفاده نکنید )

Fetch As Google : با استفاده از این دکمه می توانید یک درخواست مجدد برای بازبینی و ایندکس دوباره به گوگل بفرستید

اگر لینک هایی که در این قسمت نمایش داده می شود دیگر در وب سایت شما وجود ندارند و می خواهید به طور کامل از لیست ربات های گوگل حذف شوند، می توانید با استفاده از ابزار Remove URLs گوگل آنها را حذف کنید.

 

 

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات (1)

 • مهمان (مژده)

  با سلام
  من برخی از لین لینک هارو از قسمت Remove URLs گوگل وبمستر پاک کردم.اما بعد از گذشت 2هفته هنوز هم این لینک ها رو به عنوان لینک های یافت نشده بهم نشون میده.
  میشه بگید باید چیکار کنم؟
  مرسی