الگوریتم مرغ مگس خوار (Google Hummingbird)

امتیاز دهید
(1 رای)

الگوریتم مرغ مگس خوار، کار تجزیه  و تحلیل عبارت هایی را به عهده دارد که کاربر برای جستجو وارد کرده است، تا گوگل بتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد.

این الگوریتم تاثیر مستقیمی در نتایج رتبه بندی ندارد و فقط عبارت هایی را که کاربران جستجو می کنند را بررسی می کند و سعی می کند بهترین نتیجه را نمایش دهد.

مرغ مگس خوار می تواند در حین سرعت بسیار زیادش با دقت مگس ها را شکار کند. دلیل انتخاب این نام برای این الگوریتم، دقت بالای این الگوریتم در انتخاب صفحات مفید وب سایت از بین میلیارد ها صفحه وب سایت است.

مردم معمولا از جست و جوی مکالمه ای استفاده می کنند مثل: “ نزدیکترین محل به خانه من برای خرید آیفون ۵ اس کجاست؟ ”

یک موتور جستجوی معمولی احتمالا روی پیدا کردن صفحاتی شامل کلماتی مثل “ خرید ” و “ آیفون ۵ اس ” تمرکز می کند، اما الگوریتم مرغ مگس خوار روی معنی  کلمات تمرکز می کند، او مکان واقعی منزل شما را در صورتی که با گوگل به اشتراک گذاشته باشید، می داند و درک خواهد کرد منظور شما از “ محل ” یک فروشگاه واقعی فیزیکی است.

گوگل گفته است که الگوریتم مرغ مگس خوار توجه بیشتری به کلمات هر جست و جو می کند، و تمام جمله و معنی آن را در نظر می گیرد. الگوریتم مرغ مگس خوار مانند الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن تنها تغییراتی در الگوریتم اصلی موتور جست و جوی گوگل نیست، بلکه  یک موتور کاملا جدید است که هم بخشی از آن جدید است و هم بخشی از الگوریتم قدیمی را استفاده می کند و به گفته گوگل به شکلی سازماندهی شده، که به طور کامل نیاز های جست و جوهای امروزی را برطرف می کند.

 

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد