الگوریتم پاندا گوگل (Google Panda)

امتیاز دهید
(1 رای)

الگوریتم پاندا مسئول تشخیص محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر است و همچنین سایت هایی را که با روش های تقلب در داخل سایت، 

مثل  Cloaking ( نمایش محتوایی متفاوت از آنچه در موتور جستجو نمایش داده شده ) اقدام به جذب بازدیدکننده می کنند، را تشخیص داده و آنها را از لیست جست و جو ها حذف و سایت های با کیفیت بالا را جایگزین می کند.

پاندای گوگل که در فوریه 2011 معرفی شد مدام  به دنبال مطالب تازه ای است که توسط خود صاحب وب سایت تولید شده، و رتبه آنها را افزایش می دهد.

الگوریتم پاندای گوگل تمرکز زیادی بر درستی و مورد اعتماد بودن مطالب یک وب سایت دارد و آن را از راه های زیادی مثل تعداد لینک هایی که به وب سایت شما لینک داده اند، تعداد بازدیدکننده های یک مطلب، مدت زمانی که بازدید کنندگان در سایت شما می مانند، تشخیص می دهد.

این الگوریم،  تنها تغییری جدید بر روی الگوریتم نمایش نتایج جست و جوی گوگل است نه یک ویرایش جدید!

عملکرد الگوریتم پاندای گوگل با الگوریتم کلی گوگل متفاوت است، به این شکل که به محض اضافه شدن یک لینک به یک وب سایت، روبات های خزنده گوگل به سراغ آن وب سایت رفته و آن را ایندکس می کنند اما در مورد پاندای گوگل به این شکل است که به محض آپدیت شدنش به سراغ همه سایت ها می رود و براساس معیارهای خود به آنها رتبه می دهد، که ممکن است برخی افزایش رتبه پیدا کنند و برخی کاهش رتبه.

 

 

چند نکته که پاندای گوگل به آن توجه می کند

 

در سایت خود بیش ازحد از تبلیغات استفاده نکنید

از تگ های نا مناسب استفاده نکنید

متا تگ توضیحات سایتتان را خودتان بسازید و از افزونه هایی که به طور خودکار متا تگ تولید می کنند استفاده نکنید

لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید و آنها را درست کنید. ( آموزش پیدا کردن لینک های شکسته سایت و رفع کردن آنها )

مطالب تکراری ننویسید و از سایت های دیگر کپی نکنید

سعی کنید از قالب اختصاصی استفاده کنید و کدهای وب سایت خود را بهینه کنید

در شبکه های اجتماعی فعال باشید و مطالب خود را به اشتراک بگذارید

برای سایت خود نقشه سایت ( XML Sitemap ) بسازید و آن را در اکانت گوگل وبمستر ( Google Webmaster ) خود آپلود کنید. این کار به شما کمک می کند تا نوشته های شما سریعتر ایندکس شوند و شما به عنوان منبع اصلی نوشته خودتان شناسایی شوید، نه کسانی که نوشته های شما را در وب سایتشان کپی می کنند.

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد