الگوریتم پنگوئن گوگل (Penguin Google)

امتیاز دهید
(1 رای)

الگوریتم پنگوئن برای شناسایی لینک های اسپم و سایت هایی که برای بهبود رتبه خود بک لینک ( Back Link ) خریداری می کنند طراحی شده است.

همانطور که می دانید هر چه تعداد لینک های ورودی به یک سایت بیشتر باشد آن سایت از امتیاز بیشتری برخوردار است، عده ای از این موضوع استفاده می کنند و با دریافت پول، لینک سایت های دیگر را در سایت خود وارد می کنند، الگوریتم پنگوئن این لینک ها را بررسی می کند و اگر تعداد آن بیش از اندازه زیاد وغیر مرتبط با محتوای وب سایت باشد، هم وب سایت  مرجع و هم وب سایتی که به آن لینک داده می شود را اسپم شناسایی می کند و از لیست نتایج جست و جو حذف می کند.

به طور کلی  کار پنگوئن گوگل رسیدگی به اوضاع سئو خارجی یک وب سایت است که مهمترین آن می توان  به بک لینک ها اشاره کرد، اما علاوه بر آن گزینه های دیگری هستند که پنگوئن گوگل را ناراحت می کند:

 

لینک بیلدینگ بیش از حد و بدون اعتبار

این کار جز قوانین سیاه حساب می شود و پنگوئن به راحتی لینک های غیر مرتبط را تشخیص می دهد. مثلا وقتی سایت شما در زمینه تجهیزات ساختمانی است چرا باید از یک سایت آموزش شیرینی پزی لینک دریافت کنید؟!

 

استفاده بیش از حد از Anchor Text های یکسان

تراکم Anchor Text نباید بالا باشد، یعنی برای معرفی و لینک کردن سایتتان همه جا از یک کلمه خاص استفاده نکنید. کلماتی که به وسیله آنها به سایت شما لینک می شود باید متفاوت باشد یا به عبارت دیگر با کلمات کلیدی مختلف به سایت شما لینک داده شود، وگرنه به نظر می آید شما بک لینک ( Back Link ) خریداری کرده اید.

 

استفاده  بیش از حد از یک کلمه کلیدی

مثلا وقتی شما یک مقاله درباره بازاریابی اینترنتی می نویسید نباید بیش ازحد از کلمه " بازاریابی اینترنتی " استفاده کنید، در صورت نیاز به تکرار باید از کلمات مشابه استفاده کنید. مثل " بازاریابی آنلاین " ، " بازاریابی الکترونیکی " و …

 

استفاده از دایرکتوری های رایگان ثبت لینک

متاسفانه بیشتر لینک های وب سایت های دایرکتوری رایگان ارزشی ندارند و اسپم می شوند.

وقتی وب سایتی قوانین گوگل را رعایت نمی کند دچار الگوریتم پنالتی گوگل می شود.( برای شناخت الگوریتم پنالتی گوگل و رهایی از آن کلیک کنید )

 

 

 

 

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد